Eesti Ronimisliidu julgestajakaart

Sinu teejuht sportronimisse

ERL julgestajakaart annab õiguse iseseisvalt ronida ja julgestada süsteemiga liitunud kaljuronimisseintel Eestis. Kaardi saamise eelduseks on eksami läbimine.

 

Julgestajakaardiga pääsed iseseisvalt ronimisseinale ronima nii:

  1. Esita ronimissaali kassas isikut tõendav dokument, kus on ära toodud isikukood

  2. Kassas kontrollitakse Eesti Ronimisliidu registrist, kas sulle on väljastatud julgestajakaart.

    Julgestajakaardi saanud ronijate andmed kantakse Eesti Ronimisliidu registrisse ja tehakse isikukoodi põhjal kättesaadavaks ja otsitavaks julgestajakaardi süsteemiga liitunud ronimissaalidele.

  3. Mine ronima 🤩

Kaardi taotlemine

Julgestajakaardi saamiseks pead eksami käigus tõestama, et sul on piisavad teadmised ja oskused iseseisvalt ja ohutult sisetingimustes kaljuronimisseinal ronimiseks.

 

Julgestajakaardi saamiseks:

  1. Esita Eesti Ronimisliidule taotlus enda andmete kandmiseks Julgestajakaardi registrisse, nõustu registri andmekaitsetingimuste ning ronija omavastutusdeklaratsiooniga.

  2. Leia eksamineerija ja soorita eksam.

             Eksamineerijate nimekiri

  3. Positiivse tulemuse korral lisab Ronimisliit registrisse sinu andmed ja märke, et võid iseseisvalt ronimas käia. 🏁

Eksamile pääsemiseks eritingimusi ei ole, kuid enne eksamile tulekut soovitame osaleda mõne ronimisklubi korraldataval kursusel oskuste omandamiseks.

 

Eksami sooritamine on tasuline. Soovituslik tasu eksami eest on 40€ (selles sisaldub 10€ Ronimisliidu kaardi väljastamise tasu). Eksamineerijal on õigus seda olukorrast tulenevalt muuta: nt suurendada, kui ronija soovib eksamite sooritada üksi või vähendada kui samal ajal sooritavad eksami suur grupp ronijaid.

Kaardi tüübid

Roheline kaart annab õiguse ronida ja julgestada iseseisvalt ülaltjulgestuses ainult koos teise rohelist kaarti omava julgestajaga. Loe täpsemalt: rohelise kaardi eksami sisu

Punane kaart annab õiguse ronida ja julgestada iseseisvalt nii ülalt- kui altjulgestuses ja julgestada ning juhendada samas tegevuses ühte algajat ronijat. Loe täpsemalt: punase kaardi eksami sisu

 

Ronimissaalid

Julgestajakaart on kehtiv iseseisvalt ronimiseks järgnevatel kaljuronimisseintel üle Eesti (läbirääkimised saalidega on käimas, neid veel lisandub):

Lasnamäe Kergejõustikuhall
Saue Spordihoone
Elamuskeskus Tuuletorn
Eesti Ronimisliit
Kristiine Spordihall
Märjamaa
Eesti Ronimisliit
Ronimistehas
NET spordihall

Andmed ja dokumendid

Eesti Ronimisliit

Registrikood: 80370870

Aadress: Energia tn 6a,

Kristiine linnaosa, Tallinn, Harju maakond 11316

E-post: julgestajakaart@ronimisliit.ee