Töörühmad

Liitu töörühmaga ja aita kujundada Eesti ronimisspordi tulevikku!

 

Ronimisspordi areng sõltub inimestest, kes on valmis oma teadmisi, kirge ja aega panustama. Meie erinevad töörühmad – Meedia ja kommunikatsioon, Rajakeeramine, Tervis ja spordikaitstus, Pararonimine, Reeglid, Ohutus, Liikumisharrastus, Võistlused, Tippsport ja Treenerid – pakuvad võimalust kaasa rääkida, eesmärke seada ja päriselt midagi ära teha. Ühine meeskonnaga, kus iga idee loeb ja iga panus viib edasi! Olenemata sinu kogemusest või taustast – kui sul on tahe panustada, leiame sulle õige koha.

 

Koos saame ehitada tugevama, turvalisema ja inspireerivama ronimiskogukonna. Astume järgmise sammu koos – liitu juba täna!

Anna teada oma huvist siin: Google Forms

Töörühmad täpsemalt

TÖÖRÜHM ehk kamp ronijaid, kellel on ühine missioon

📢 Meedia ja kommunikatsioon
Meedia ja kommunikatsioonitöörühm kujundab ronimisspordi avalikku kuvandit, jagades olulisi uudiseid, sündmusi ja saavutusi nii sotsiaalmeedias kui ka traditsioonilistes kanalites. Töörühma liikmed saavad võimaluse luua pressiteateid, kirjutada artikleid ja suhelda meediaga, et jõuda laiema publikuni. Lisaks saavad nad planeerida kommunikatsioonitegevusi, hoida koduleht korras ja hoolitseda regulaarsete uudiskirjade eest. 


🎯 Rajakeeramine
Rajakeeramise töörühm keskendub rajameistrite kogukonna arendamisele. Siin saab kaasa rääkida rajakeeramise strateegiate loomisel, rahvusvaheliste võimaluste vahendamisel ja potentsiaalselt kutse andmise süsteemi väljatöötamisel. Samuti on võimalus algatada projekte ja töötubasid, mis tõstavad rajakeeramise kvaliteeti ja mitmekesisust. 

🩺 Tervis ja spordikaitstus
Selle töörühma fookuses on ronijate füüsiline ja vaimne heaolu. Teemadena on esikohal vigastuste ennetamine, tasakaalustatud toitumine ja teadlikkuse tõstmine Red-S sündroomist. Lisaks tegeleb töörühm väärkohtlemise ennetamise ja antidopingu põhimõtete järgimisega, et tagada turvaline ja toetav keskkond kõikidele sportlastele.

 

🤝 Pararonimine
Pararonimise töörühm keskendub kaasava ja toetava keskkonna loomisele, kus parasportlased, lapsed ja noored saaksid ronimisspordis areneda. Siin saab osaleda instruktorite ja rajameistrite koolitamisel ning strateegiliste arengusuundade kujundamisel. Lisaks on võimalik panustada rahvusvahelistesse ja kohalikes projektidesse, et pararonimine jõuaks rohkemate inimesteni.

⚖️ Reeglid
Reeglite töörühm tegeleb ronimisspordi regulatsioonide täpsustamise ja ajakohastamisega. Töö hõlmab nii üldreeglite kui ka võistlusreeglite ülevaatamist ja täiendamist. Lisaks panustatakse kohtunike koolitamisse ja edetabelite juhendite koostamisse, et tagada õiglane ja professionaalne võistluskeskkond.


🛡️ Ohutus
Ohutuse töörühma eesmärk on tagada turvaline ronimiskeskkond kõigile harrastajatele ja sportlastele. Siin saavad liikmed panustada ohutuste plakatite ja infolehtede loomisesse, õnnetusjuhtumite arvestuse süsteemi arendamisse ning julgestuskaartide täiendamisse. Ohutus algab teadlikkusest, ja see töörühm aitab seda luua.

🚸 Liikumisharrastus
Liikumisharrastuse töörühm töötab selle nimel, et ronimine jõuaks rohkemate laste, noorte ja täiskasvanuteni. Tegevusteks on vajaduste kaardistamine, koostöö koolide liikumisõpetajatega ning spordiala populariseerimine laiemalt. Samuti on võimalus algatada ja läbi viia projekte, mis toovad ronimisse uusi harrastajaid.


🏆 Võistlused
Võistluste töörühm seisab hea selle eest, et ronimisvõistlused ja võistlussimulatsioonid toimuksid sujuvalt ja professionaalselt. Siin saab osaleda nii võistluste planeerimises kui ka korraldamises, tagades sportlastele ja korraldajatele parima võimaliku kogemuse.

🥇 Tippsport
Tippspordi töörühma eesmärk on toetada meie eliitsportlasi nende teekonnal tippu. Siin saab tegeleda toetuste taotlemise, võistlusreiside planeerimise ja strateegilise arendamisega. Lisaks tehakse koostööd tippspordikomisjoniga, et luua pikaajaline ja jätkusuutlik arengukava.


📚 Treenerid ja koolitused
Treenerite töörühm loob vundamendi meie sportlaste arengule, hoolitsedes treenerite koolituste, materjalide täiendamise ja koolituskalendri loomise eest. Töö hõlmab ka vajaduste kaardistamist ja koostööd hindamiskomisjoniga. Samuti on võimalus algatada projekte, mis toetavad treenerite ja sportlaste pidevat arengut.

Või võib-olla on Sul mõtteis hoopis mõni muu teema, mis vajaks parandamist ja täiustamist? Anna meile teada: info@ronimisliit.ee