pararonimine

Ronimine - kaasav spordiala kõigile

Ronimine on ainulaadne spordiala, mille olemuses on sisuliselt kaasatus – ronides saavad inimesed erinevate võimete ja taustaga koos ühiselt trenni teha ja rõõmu tunda. Ronimine loob võimaluse, kus puudega ja ilma puudeta inimene saavad võrdväärselt kogeda saavutusrõõmu, arengut ja väljakutsete ületamist. Olenemata sellest, kas oled alles alustamas või juba kogenud ronija, on ronimisse oodatud kõik, et nautida selle spordiala pakutavaid emotsioone ja eduelamusi.

 

Pararonimine spordialana

Pararonimine spordialana pakub sportlikke võimalusi füüsilise, nägemis- ja neuroloogilise puudega sportlastele, võimaldades osaleda nii võistlustel kui ka harrastusronimises. Pararonimises Eestis veel võistlusi ei korraldata, küll aga on sportlasena võimalik osa võtta Põhjamaade meistrivõistlustest või maailmakarikaetappidest, aga ka maailmameistrivõistlustest. Esimest korda on 2028. aastal Los Angeleses pararonimine ka paraolümpiamängude programmis!

Foto: IFSCs

Foto: IFSCs

Pararonimise klassifikatsioonid

Spordiala järgib rahvusvaheliselt tunnustatud klassifikatsioonisüsteemi, mille eesmärk on tagada õiglane võistlus ja kaasahaarav osalemine. Sportlased jagatakse kategooriatesse vastavalt nende puude tüübile ja raskusastmele, võimaldades kõigil võrdselt võistelda ning oma unikaalseid tugevusi ja võimeid esile tuua. !

Klassifikatsiooni kategooriad hõlmavad:

  • Nägemispuue: Kategooriad alates B1 (täielik pimedus) kuni B3 (osaline nägemine).

  • Füüsiline puue: Sisaldab kategooriaid jäsemete erinevustest, piiratud jõust või liikumisulatusest ning koordinatsiooni või liikuvust mõjutavatest seisunditest tulenevalt. Kategooriad jaotatakse ülejäseme ja alajäseme puudest tulenevalt.

  • Neuroloogiline puue: Hõlmab ronijaid, kellel on motoorseid funktsioone mõjutavad neuroloogilised seisundid.

Võimalused Eests

Eesti Ronimisliidu eesmärk on anda kõigile inimestele võrdsed võimalused ronimise arendamiseks. Selleks oleme koolitanud Tallinnas, Tartus ja Hiiumaal juhendajaid, kes aitavad astuda esimesi samme ronimisteekonnal. Ronimine on kõigile kohaldatav spordiala ning seetõttu julgustame meie koolitatud juhendajatega ühendust võtma!

 

Kui olete huvitatud juhendatud trennist kirjutage: pararonimine[at]ronimisliit.ee ja me suuname teid edasi.